Вгору
ПРОЄКТ COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ

Наскільки Україна готова до «промислового безвізу»?

5 травня попередня оціночна місія Європейського Союзу за результатами семи місяців роботи представила звіт щодо готовності України до укладання Угоди АССА («промислового безвізу»).
Як зазначив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Качка, експертна робоча група провела, загалом, 18 онлайн засідань, за результатами яких надано низку рекомендацій. Йдеться про необхідність розширення переліку документів ЄС для оцінки з метою укладання Угоди ACAA, новий формат Таблиць відповідності законодавства України актам законодавства ЄС та удосконалення перекладів. Разом з тим, європейські експерти зазначили, що за останні 10 років Україна досягла значних результатів у впровадженні актів законодавства ЄС в пріоритетних секторах.
Зокрема, оціночна робота велася у напрямі відповідності горизонтального та вертикального законодавства України з питань технічного регулювання, стандартизації, метрології, оцінки відповідності, акредитації, ринкового нагляду та захисту прав споживачів актам законодавства ЄС.
Європейська сторона, в свою чергу, відмітила конструктивний та високопрофесійний діалог з українськими фахівцями, який розпочався у жовтні 2020 року в рамках роботи попередньої оціночної місії ЄС. Також було наголошено на важливості реалізації проектів технічної допомоги в розбудові інфраструктури якості України. Найближчим часом відбудуться додаткові зустрічі щодо подальших кроків із залучення технічної допомоги.
За результатами зустрічі від європейської сторони очікується офіційне завершення роботи попередньої оціночної місії ЄС. Наступним кроком буде початок роботи з отримання Мандату на проведення переговорів щодо укладення Угоди АСАА.
 
Якщо Ви – український виробник промислової продукції та плануєте здійснювати реалізацію продукції в Україні або на ринку ЄС/ Великобританії, дізнатися про те, яким вимогам повинні відповідати промислові товари на ринку зазначених країн, а також підготувати усю необхідну технічну документацію (Технічний файл та Декларацію відповідності), допоможуть консультанти з технічного регулювання Харківської ТПП:
Тел. (057) 751-99-23, (067) 571-31-21
 
Джерело: Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.
 
122 Б, пр. Московський, м. Харків, 61037, Україна
Будьте в курсі останніх новин!
Підписуйтесь на розсилку новин ХТПП
Розробка та просування сайту: