(057) 714-96-90 (057) 714-96-89 (067) 577-47-55
 61037, м.Харків, пр.Московський, 122 Б  info@kcci.kharkov.ua

Штрихове кодування

Штрихове кодування - наймасовіший всесвітній метод маркіровки і ідентифікації товарів. Наявність на товарі штрихового коду говорить про те, що виробник є членом міжнародної Асоціації Товарної Нумерації "ДжіЕс 1 Україна" і якість продукції відповідає вимогам нормативно-технічної документації.


Харківська торгово-промислова палата є уповноваженим представником Асоціації Товарної Нумерації "ДжіЕс 1 Україна" з правом здійснювати на території Харківської області юридичні і фактичні дії від імені Асоціації з питань штрихового кодування.

Послуги Палати з питань штрихового кодування:
 • підготовка договору щодо вступу до членів Асоціації Товарної Нумерації «ДжіЕс1 Україна»;
 • підготовка пакету документів на привласнення і перереєстрацію ідентифікаційних номерів GS1 з видачею свідоцтв;
 • підготовка пакету документів по перереєстрації найменування Учасника з врахуванням надання підтверджуючих документів;
 • підготовка документів на відновлення членства анулюваних учасників Асоціації;
 • проведення перевірки якості нанесення штрихових кодів на упаковку та етикетку товару.
Поняття штрихового кодування

 

Штриховий код

Це  послідовність штрихів і проміжків певного розміру, за допомогою яких кодуються цифри, букви і інші символи. Закодовану в штриховому коді інформацію можна автоматично считувати за допомогою спеціальних пристроїв - сканерів штрихового коду.

Штрихкод (GTIN - 13) представляє собою 13 цифр: перші три з яких - префікс національної організації системи (у системі GS1 Україна - 482), наступні 6 цифр, - реєстраційний номер користувача системи, далі  - три цифри -  номер товару (продукції), цього користувача, остання, тринадцята цифра -контрольна.

 

Навіщо це потрібно?

 

 • наявність штрихового коду може розглядатися як умова конкурентоспроможності товару (з 01.01.1995 р. це обов'язкова умова постачання товарів на ринки країн ЄС);
 • ефективний контроль за проходженням товарів, починаючи з пакувальної лінії у виробників, закінчуючи складом магазину; це робить великий вплив на скорочення логістичних витрат;
 •  точний облік складованих і відвантажуваних товарів: штрих-коди наносяться не лише на упаковку товарів, але і на контейнери, що їх містять, що полегшує складування. При надходженні замовлень робиться зчитування кодів, їх зіставлення із замовленнями і оформлення накладних;
 •  збільшення швидкості, точності і культури обслуговування покупців;
 • сприяє організації ефективного проведення маркетингових досліджень товарів, оскільки дозволяє вести автоматизований облік їх виробництва і продажу;
 • зменьшення помилок: завдяки штрих-кодам, надходження товару ведеться за допомогою сканерів, тому, помилки, що виникають при введенні інформації вручну, виключаються.  

 

Вартість послуг Харківської торгово-промислової палати:

990 грн. (з урахуванням ПДВ) - підготовка договірної документації для вступу в Асоціацію "ДжіЕс1 Україна"

225 грн. (з урахуванням ПДВ) - оформлення заявочної документації на 1 товарну позицію

 

Письмо-заявка

Перелік даних для заявочної документації

Таблиця для замовлень

Потрібна допомога? Напишіть нам!

Ми проконсультуємо Вас з виниклих питань і допоможемо грамотно їх вирішити. З нами Ви можете бути упевнені, що у Вас не виникне проблем. 

 

Золочевська Ольга Миколаївна
Фахівець з інтелектуальної власності та штриховому кодуваннюE-mail: patent@kcci.kharkov.ua
(057) 714-99-31
(057) 714-96-90