Шановні клієнти! Консультаційну підтримку та послуги від наших фахівців можна отримати за наступними телефонами:
загальні питання, експорт, логістика
юридичні питання, форс-мажор
торгова марка, штрих-коди
інвентаризація товарно-матеріальних цінностей
відкриття бізнесу, закриття бізнесу
оформлення сертифікатів про походження товарів
товарознавча передвантажувальна експертиза
визначення кодів УКТЗЕД, експортний контроль
кадрові питання в умовах військового стану
бухгалтерський облік та оподаткування
цінові довідки та оцінка майна
переклад документів
фіксація пошкоджень рухомого, нерухомого майна для компенсації чи списання, підтвердження для банків, партнерів чи інших організацій
Відділ зовнішньоекономічних зв'язків і оргроботи надає практичну допомогу підприємцям у встановленні взаємовигідних економічних зв'язків з іноземними партнерами і здійснює пошук бізнес-партнерів в Україні та за кордоном.
Для успіху свого бізнесу пошук партнерів відіграє важливу роль. Професіонали Харківської торгово-промислової палати допоможуть укласти успішні контракти як з партнерами в Україні, так і за кордоном, з максимальною вигодою для обох сторін. Наші співробітники здійснюють переклад діловоі документації на більш ніж 50 мов.
Харківською торгово-промисловою палатою підписані угоди про співпрацю з торгово-промисловими палатами більше 70 країн. Щорічно Харківська торгово-промислова палата отримує більш ніж 1000 комерційних пропозицій і запитів з посольств, а також торгово-економічних місій понад 50 країн.
Для пошуку ділового партнера вам необхідно:
Наявність надійних партнерів є одним з ключових моментів розвитку зовнішньоекономічної діяльності підприємства. Тому реальний пошук і обгрунтований вибір - важлива і необхідна складова процесу управління підприємством.
Перш ніж приступати до пошуку закордонного партнера необхідно:
Для пошуку зарубіжних партнерів компанія може використовувати ряд методів:
Якщо ви перебуваєте в пошуку нових можливостей для виходу на нові ринки і розширення свого бізнесу, ми з радістю надамо вам наступні послуги:
Надійність обраного вами партнера залежить від багатьох чинників: фінансової спроможності, статусу, ділової репутації, історії розвитку компанії тощо. Перш ніж приступати до складання контракту рекомендуємо провести перевірку зарубіжного партнера. Яку інформацію слід запитувати у обраного партнера і на що слід звертати увагу?
Перш за все рекомендуємо запросити у партнера:
Також слід звернути увагу:
Процес перевірки благонадійності обраного партнера не може бути універсальним. За різних обставин та чи інша інформація може бути більш важливою або навпаки. Наприклад, якщо контрактом передбачена передоплата, то невеликий масштаб бізнесу вашого іноземного партнера або відсутність досвіду роботи в цьому бізнесі не матиме вирішального значення. І, навпаки, при відстроченні платежу на перше місце виходять показники його платоспроможності.
Не варто нехтувати вивченням навіть початкової інформації і увагою до перерахованих вище факторів.
Однак, якщо зовні все і виглядає благополучно, гідно, але партнер пропонує Вам контракт на значну суму і на дуже вигідних для вас умовах, слід пошукати більш глибоку інформацію про партнера, щоб уникнути неприємних моментів. У тому числі з'ясувати, кому належить бізнес, зрозуміти стійкість ринкової позиції, проаналізувати фінансовий стан потенційного контрагента.
Якщо ви сумніваєтеся в обраному партнері, ми надамо вам допомогу в перевірці його на надійність.
Пам'ятайте, перевірка партнера на надійність до укладення угоди мінімізує ваші ризики!
Культура незаперечно визначає перспективи бізнесу. Люди займаються бізнесом на Заході і на Сході, на Півдні і Півночі. Розуміння того, яка поведінка є коректною, вкоренилося всередині кожної країни, і вона істотно відрізняється від того, до чого звикли ми. Кожна країна має не тільки свої традиції і звичаї, але і свою ділову культуру. І як же при таких різних ділових культурах вибудовувати корисні і довгострокові ділові відносини?
Перш за все, для успішного ведення бізнесу із зарубіжними компаніями рекомендуємо враховувати такі культурні особливості іншої країни:
Потрапивши в інше культурне оточення, намагайтеся бути нейтральними в жестах, словах, зоровому контакті. Наприклад, коли араби дивляться один одному в очі, то це свідчить про щирість, а в Японії це ознака агресії. Якщо ви не можете виконати те, що вас просять, і змушені відмовити, то в Європі спокійно сприймуть пряму відмову. На Сході відповідь "ні" буде вважатися неповагою. В цьому випадку краще сказати: "Це дуже складно зробити" або "Я постараюся виконати ваше прохання".
Пам'ятайте: все, що є в іншій культурі, є справедливим завдяки традиціям, звичаям, цінностям, віруваннями і очікуванням.
Крос-культурні відносини можуть значно вплинути на успішність вашого бізнесу на міжнародному ринку. Тому ми рекомендуємо заздалегідь знайомитися з особливостями культури ваших майбутніх бізнес-партнерів.