Вгору
ПРОЄКТ COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ

Реєстрація змін до статуту

Коли і як змінювати документи компанії

circle_rotate

Діяльність компаній не стоїть на місці. З'являються нові напрямки в роботі, можуть змінюватися засновники або керівники. Законодавство країни також схильне динамічної зміни. Всі вищевказані обставини можуть зажадати внесення змін в документи юридичної особи. Одним з основних документів для ТОВ і інших фірм є статут, де міститися основні положення.

В яких випадках внесення змін до статуту ТОВ потрібно:

  • Керівник змінився на нового;
  • Засновник вийшов зі складу або з'явився новий;
  • Зміна адреси реєстрації;
  • Включення або виключення виду діяльності.

Який порядок зміни статуту за чинним законодавством

  1. Для того, щоб внести зміни буде потрібно надрукувати статут у новій редакції з відповідними правками і нововведеннями.
  2. Необхідно збори засновників. Підсумком заходу є протокол, яким новий статут затверджений.
  3. Підготувати заяву за встановленою формою. Заява потрібно для органу реєстрації, щоб прийняти остаточне рішення.

Зверніть увагу, що підготовлені документи повинні пройти через нотаріуса. Тобто нотаріус посвідчує саму заяву та копії доданих до неї документів. Коли всі документи готові, можна оплачувати державне мито. Всі матеріали передаються реєстратору для прийняття відповідного рішення.

Реєстрація змін до статуту, в Україні, без рішення уповноваженого органу держвлади та відображення необхідної інформації в ЄДР не буде вважатися легітимною.

Які будуть потрібні матеріали для зміни в статуті:

статут з усіма правками;
1.
заява про внесення змін;
2.
протокол засновника по затвердженню;
3.
довіреність на представника та копія його паспорту;
4.
підтвердження з оплати держмита.
5.
заповніть форму для зв`язку з фахівцем
і ми передзвонимо вам у найближчий робочий час
Чи варто користуватися допомогою сторонніх компаній

Чи варто користуватися допомогою сторонніх компаній

circle_rotate

Для зміни установчих документів організації, потрібно не просто розуміти як це можна зробити - потрібно чітке знання всього процесу, термінів підготовки документів і, звичайно ж, законодавства. Не всі юристи представляють повний масштаб роботи і досконало знають необхідне законодавство. Зверніть увагу, що змінити статут може знадобитися і тоді, коли помінялися відповідні норми законодавства в тій чи іншій сфері.

Таким чином довірити цю роботу доцільніше професіоналам, тобто спеціалізованій організації. Це гарантує високу якість роботи та максимально короткі терміни виконання. Наприклад, в Харкові дані послуги можна замовити в торгово-промисловій палаті.

Вартість коригування установчих документів

Замовляючи внесення змін до статуту через спеціалізовану компанію ціна роботи буде залежати від обсягу послуги.

Оптимальним є рішення щодо комплексного опрацювання питання. Тобто замовник отримує послугу «під ключ» Це означає, що компанія, що надає послуги, самостійно все виконає та передасть до реєструючого органу. За такої умови, вартість реєстрації змін до статуту буде значно нижче.

Що буде якщо змінити статут, але не реєструвати документи

Відсутність обов'язкової процедури реєстрації означає нелегітимність скоєних дій. Таким чином, можна серйозно порушити законодавство і понести як адміністративну відповідальність у вигляді штрафу, так і кримінальну, при отриманні прибутку від виду діяльності не передбаченої в документах. Уникнути негативних наслідків можна пройшовши процедуру внесення змін. Залучаючи до даного процесу професіоналів всі необхідні документи будуть підготовлені в короткі терміни з дотриманням всіх вимог.

Важливо розуміти, що при реєстрації компетентний орган має право призупинити процедуру або зовсім відмовити в позитивному вирішенні. Дана обставина виникає через підготовку невірних документів. У документах, які направляються, можуть бути допущені різні помилки, описки, вказані невірні дати або відсутні належним чином завірені документи.

Терміни прийняття рішень

Варто враховувати кілька важливих моментів. Якщо зміна пов'язана зі зміною закону, то в ньому може бути вказаний термін, протягом якого потрібно актуалізувати статут. Якщо зміни пов'язані з бажанням самої компанії, то зміни повинні бути проведені або відразу ж після, наприклад, зміни керівника або засновника або ж до настання відповідних подій, наприклад нового виду діяльності.

Зацікавленим особам необхідно розуміти, що послуги по внесенню змін до статуту повинні виконуватися професіоналами. Ціна реєстрації змін до статуту завжди залежить від терміновості та обсягу роботи. А реєстрація змін до статуту ТОВ необхідна, коли змінюється законодавство або основні позиції в організації.

circle_white
ми завжди на зв`язку
Спілкуйтеся з нами будь-яким зручним способом:
mail
nat@kcci.kharkov.ua
Живі зустрічі
Клієнтський відділ:
122 Б, пр. Московський, м. Харків, 61037, Україна
Будьте в курсі останніх новин!
Підписуйтесь на розсилку новин ХТПП
Розробка та просування сайту: