Вгору

ПРАЦЮЄМО В ДИСТАНЦІЙНОМУ РЕЖИМІ

Шановні клієнти! Консультаційну підтримку та послуги від наших фахівців можна отримати за наступними телефонами:

 • загальні питання, експорт, логістика - 095 399 09 14

 • юридичні питання, форс-мажор, торгова марка, штрих-коди - 050 312 84 04

 • фіксація пошкоджень рухомого, нерухомого майна для компенсації чи списання, підтвердження для банків, партнерів чи інших організацій - 050 305 77 80

 • інвентаризація товарно-матеріальних цінностей - 050 305 77 80

 • відкриття бізнесу, закриття бізнесу - 073 511 00 09

 • оформлення сертифікатів про походження товарів - 050 406 88 82

 • товарознавча передвантажувальна експертиза - 050 305 77 80

 • визначення кодів УКТЗЕД, експортний контроль - 050 405 09 80

 • кадрові питання в умовах військового стану - 050 145 21 95

 • бухгалтерський облік та оподаткування - 050 407 70 08

 • цінові довідки та оцінка майна - 050 405 09 80

 • переклад документів - 099 470 17 15 - 093 771 64 66

23.06.2021

Подача відомостей про кінцевих бенефіціарних власників до 11 жовтня 2021 року

Подача відомостей про кінцевих бенефіціарних власників до 11 жовтня 2021 року

11 червня 2021 року опублікований наказ Міністерства фінансів України від 19.03.2021 №163 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності», який набере чинності за місяць.

Ще наприкінці 2019 року було ухвалено новий Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення». Серед інших положень ним передбачено, що всі юридичні особи (крім політичних партій, структурних утворень політичних партій, професійних спілок, їх об’єднань, організацій профспілок, передбачених статутом профспілок та їх об’єднань, творчих спілок, місцевих осередків творчих спілок, організацій роботодавців, їх об’єднань, адвокатських об’єднань, торгово-промислових палат, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, релігійних організацій, державних органів, органів місцевого самоврядування, їх асоціацій, державних та комунальних підприємств, установ, організацій), зареєстровані до 28 квітня 2020 року мають подати державному реєстратору інформацію про кінцевим бенефіціарним власникам - протягом трьох місяців з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності.

Структуру власності юридичні особи мають подавати у період з 11 липня по 11 жовтня цього року.

Структура власності — це офіційний документ, який має в обов’язковому порядку надаватись державному реєстратору. Він складається в довільній формі та є схематичним зображенням, на якому відображаються всі особи, які прямо чи опосередковано володіють юридичною особою самостійно чи спільно з іншими особами. У структурі власності потрібно зазначити розмір участі кожного з власників, а також вказати осіб, які незалежно від формального володіння мають можливість значного впливу на керівництво чи діяльність юридичної особи. Крім того, необхідно зазначати опис здійснення та характер вирішального впливу кінцевих бенефіціарних власників на діяльність юридичної особи.

Зразки складання схематичного зображення структури власності можна знайти на офіційному веб-сайті Міністерства фінансів України:  https://mof.gov.ua/

У разі якщо відомості щодо кінцевих бенефіціарних власників юридичної особи не можна відслідкувати за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, до схематичного зображення необхідно також додати офіційні документи, що підтверджують можливість здійснювати такий вирішальний вплив.

Встановлено, що оновити відомості про кінцевих бенефіціарних власників в ЄДР можливо як під час проведення окремої реєстраційної дії, так і в рамках здійснення інших реєстраційних дій, при проведенні яких передбачено подання документів для встановлення інформації щодо кінцевих бенефіціарних власників.

Юридичні особи зобов’язані підтримувати інформацію про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності в актуальному стані, оновлювати її та повідомляти державного реєстратора про зміни протягом 30 робочих днів з дня їх виникнення, та подавати державному реєстратору документи, що підтверджують ці зміни. Якщо зміни у структурі власності та інформації про КБВ відсутні, юридичні особи повинні повідомляти державного реєстратора про відсутність таких змін при проведенні державної реєстрації будь-яких змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в ЄДР.

Слід звернути увагу, що оскільки нормативно-правовий акт, яким затверджено форму і зміст структури власності, був прийнятий цього року, щорічне підтвердження відомостей про кінцевих бенефіціарних власників планується з 2022 року.

122 Б, пр. Московський, м. Харків, 61037, Україна
Будьте в курсі останніх новин!
Підписуйтесь на розсилку новин ХТПП
Розробка та просування сайту: