Вгору
ПРОЄКТ COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ

Що українському підприємству необхідно враховувати при пошуку партнерів з Ізраїлю?

Ізраїль ратифікував Угоду про вільну торгівлю з Україною і вже з 1 січня 2021 р починає працювати зона вільної торгівлі між даними країнами.
 

Що українському підприємству необхідно враховувати при пошуку партнерів з Ізраїлю?

  1. Багато ізраїльських бізнесменів аналітичні, незалежні і амбітні. Вивчіть свого ділового партнера, його галузь і його компанію.
  2. Ізраїльтяни дуже зайняті і люблять призначати багато зустрічей. Час в Ізраїлі важливий, але ізраїльтяни спокійно ставляться до ділових переговорів. Не дивуйтеся, якщо Вас відразу ж запросять на зустріч. Однак дуже часто Ваші потенційні партнери в Ізраїлі можуть приходити на переговори з запізненням на 15 або 20 хвилин (але Ви в будь-якому випадку повинні бути пунктуальні). Гнучкість - ключ до ведення успішного бізнесу в Ізраїлі.
  3. Зустрічі в Ізраїлі можуть бути дуже неформальними. Партнер може відповісти на дзвінок на ділових переговорах або дозволити секретарю перервати зустріч. Це нормальна поведінка, тому не ображайтеся, що Ваш діловий партнер не приділяв Вам найбільше уваги (ізраїльтяни люблять багатозадачність).
  4. Хоча іврит є офіційною мовою, і багато людей говорять арабською, англійська також широко використовується. Незважаючи на це, обговорення на івриті відбуваються часто, і їм слід приділити достатньо часу. Зазвичай їх мета - зробити внутрішні дискусії більш ефективними, а не виключити Вас з переговорів.
  5. Зазвичай ізраїльтяни говорять голосно і з ентузіазмом. Допускається перебивати інших або говорити паралельно. Вони можуть здаватися агресивними, навіть якщо не хочуть цього. Жести і мова тіла можуть бути великими, і ізраїльтяни часто вступають у фізичний контакт. Ізраїльські араби вважають ліву руку нечистою, тому використовуйте її тільки в разі потреби. Вказувати на людей або предмети неввічливо. Замість цього махніть відкритою рукою в бік об'єкта. Підняття великого пальця вгору і вказівка ​​великого пальця в бік в Ізраїлі вважаються неприйнятними. Зоровий контакт повинен бути частим, майже до упору. Це передає щирість і допомагає зміцнити довіру.
  6. Вибір стороннього посередника може бути корисним, особливо в переговорах з ізраїльськими арабами. Це може бути консультант або юрист, який ефективно усуває розрив між культурами, дозволяючи Вам вести бізнес з більшою ефективністю. Переговори в Ізраїлі можуть проводитися окремими особами або групами осіб. Немає необхідності в тому, щоб керівник вищої ланки провів першу зустріч для Вашої компанії.
  7. Після знайомства роздайте всім присутнім свою візитку. Процес обміну карт зазвичай досить спокійний. Картки повинні бути англійською мовою - їх не потрібно переводити на іврит. Піднесіть карту правою рукою. Точно так же приймайте чужі карти тільки правою рукою. Посміхніться і при цьому дивіться в очі, потім вивчіть картку.
  8. У переговорах презентації повинні бути короткими і лаконічними. Ваші матеріали повинні бути з хорошою і чіткої візуалізацією. Переклад ваших роздавальних матеріалів з англійської мови на іврит не потрібно.
  9. Отримання письмових домовленостей і обмін ними після зустрічей і на ключових етапах переговорів є звичайним і корисною справою. Усні заяви не завжди можуть бути надійними. Однак не плутайте їх з остаточними угодами. Будь-яка частина угоди може істотно змінитися до того, як обидві сторони підпишуть контракт, навіть якщо ви вважаєте, що рішення було прийнято.

Більш детально дізнатися про те, як вести бізнес з Ізраїлем, яка форма сертифіката про походження покладається на Ваш товар, а також яким вимогам повинен відповідати Ваша продукція при експорті в Ізраїль, допоможуть аналітики Харківської ТПП.

Тел. (057) 751-99-23, (067) 571-31-21

E-mail:saypanova@kcci.kharkov.ua

Джерело:https://instruction2.mtsac.edu/.../Negotiating/israel.pdf

 

 
122 Б, пр. Московський, м. Харків, 61037, Україна
Будьте в курсі останніх новин!
Підписуйтесь на розсилку новин ХТПП
Розробка та просування сайту: