Вгору

ПРАЦЮЄМО В ДИСТАНЦІЙНОМУ РЕЖИМІ

Шановні клієнти! Консультаційну підтримку та послуги від наших фахівців можна отримати за наступними телефонами:

 • загальні питання, експорт, логістика - 095 399 09 14

 • юридичні питання, форс-мажор - 050 312 84 04 - 073 511 00 09

 • торгова марка, штрих-коди - 050 312 84 04

 • фіксація пошкоджень рухомого, нерухомого майна для компенсації чи списання, підтвердження для банків, партнерів чи інших організацій - 050 305 77 80

 • інвентаризація товарно-матеріальних цінностей - 050 305 77 80

 • відкриття бізнесу, закриття бізнесу - 073 511 00 09

 • оформлення сертифікатів про походження товарів - 050 406 88 82

 • товарознавча передвантажувальна експертиза - 050 305 77 80

 • визначення кодів УКТЗЕД, експортний контроль - 050 405 09 80

 • кадрові питання в умовах військового стану - 050 145 21 95

 • бухгалтерський облік та оподаткування - 050 407 70 08

 • цінові довідки та оцінка майна - 050 405 09 80

 • переклад документів - 099 470 17 15 - 093 771 64 66

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом

З 10 серпня 2022 року набув чинності Закон України від 18 липня 2022 року № 2421-IX«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання трудових відносин з нефіксованим робочим часом».

Тож з 10 серпня роботодавці можуть застосовувати нову форму трудового договору з нефіксованим робочим часом.

Законодавчі аспекти такого виду трудового договору регулюються новою ст. 211 Кодексу законів про працю в Україні (далі – КЗпП).

Визначення

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом – це особливий вид трудового договору, умовами якого не встановлено конкретний час виконання роботи, обов’язок працівника виконувати яку виникає виключно у разі надання роботодавцем передбаченої цим трудовим договором роботи без гарантування того, що така робота буде надаватися постійно, але з дотриманням умов оплати праці, передбачених ст. 211 КЗпП.

Роботодавець самостійно визначає необхідність і час залучення працівника до роботи, обсяг роботи та в передбачений трудовим договором строк погоджує з працівником режим роботи й тривалість робочого часу, необхідного для виконання відповідної роботи.

Кількість договорів

Кількість укладених трудових договорів з нефіксованим робочим часом не може перевищувати десяти відсотків від загальної кількості трудових договорів, стороною яких є роботодавець. Роботодавець (Роботодавець – фізична особа), який використовує найману працю менше ніж 10 працівників, зможе укладати не більше одного трудового договору з нефіксованим робочим часом.

Усний чи письмовий?

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом обов’язково укладається у письмовій формі. Типова форма трудового договору з нефіксованим робочим часом затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері трудових відносин. На сьогодні форма трудового договору не затверджена.

Інформація, яку необхідно зазначати у договорі

У трудовому договорі з нефіксованим робочим часом необхідно зазначити інформацію про:

 • спосіб та мінімальний строк, повідомлення працівника про початок виконання роботи;
 • спосіб та максимальний строк, у який працівник зможе повідомити, що готовий приступити до роботи або відмовляється її виконувати;
 • інтервали, під час яких зможете вимагати від працівника працювати - базові години та дні.

Базові години та базові дні

Кількість базових годин не може перевищувати 40 годин на тиждень, а кількість базових днів не може перевищувати 6 днів на тиждень.

Працівник зможе відмовитися від виконання роботи у таких випадках:

 • роботодавець вимагає виконання роботи поза межами базових днів і годин;
 • працівнику було повідомлено про наявність роботи із порушенням мінімальних строків, визначених трудовим договором з нефіксованим робочим часом.

Однак відмова працівника від виконання роботи у базові дні та години, визначені договором, є підставою для притягнення його до дисциплінарної відповідальності.

Мінімальна тривалість робочого часу

Мінімальна тривалість робочого часу працівника, який виконує роботу на підставі трудового договору з нефіксованим робочим часом, протягом календарного місяця становить 32 години. Якщо працівник протягом календарного місяця виконував роботу менше 32 годин, йому повинна бути виплачена заробітна плата не менше ніж за 32 години робочого часу відповідно до умов оплати праці, визначених трудовим договором.

Заробітна плата

Заробітна плата виплачується за фактично відпрацьований час.

За відрядної системи оплати праці зарплату виплачують за фактично виконану роботу за встановленими у трудовому договорі з нефіксованим робочим часом відрядними розцінками.

Якщо роботодавець не надав роботу, він має виплатити працівникові зарплату у розмірі, не меншому за розмір заробітної плати працівника відповідної кваліфікації, оплата праці якого здійснюється за погодинною системою, — за 32 години робочого часу.

Якщо працівник погодився виконати роботу поза межами базових днів або годин та перевищив нормальну тривалість робочого часу, роботодавець оплачує його роботу в порядку, передбаченому статтею 106 КЗпП.

Припинення трудового договору

У трудовому договорі з нефіксованим робочим часом можуть встановлюватися додаткові підстави для його припинення, які повинні бути пов'язані із здібностями чи поведінкою працівника або іншими причинами економічного, технологічного, структурного чи аналогічного характеру.

За потреби консультації з кадрових питань звертайтеся до HR Харківської ТПП Юлії Шеханіної за тел. 050145 21 95.

 
 
122 Б, пр. Героїв Харкова (колиш. Московський), м. Харків, 61037, Україна
Будьте в курсі останніх новин!
Підписуйтесь на розсилку новин ХТПП
Розробка та просування сайту: