Вгору

УВАГА!

Шановні клієнти! Харківська торгово-промислова палата на період воєнного часу працює в дистанційному режимі.

Консультаційну підтримку та послуги можна отримати за наступними телефонами:

 • загальні питання, експорт, логістика - 095 399 09 14

 • юридичні питання, форс-мажор, інтелектуальна власність - 050 312 84 04

 • оформлення сертифікатів про походження товарів - 050 305 77 80

 • кадрові питання в умовах військового стану - 050 145 21 95

 • бухгалтерський облік та оподаткування - 050 407 70 08

 • визначення кодів УКТЗЕД та оцінка майна - 050 405 09 80

 • переклад документів - 099 470 17 15

Представляємо Громадську спілку «Харківський кластер «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування»

Головна місія кластеру ІАМ: Зростання економічного потенціалу Харківської області через підвищення конкурентоспроможності учасників кластеру та розвитку регіональної інноваційної екосистеми промислових високотехнологічних секторів.
Громадська спілка «Харківський кластер «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування» (скорочено – Харківський Кластер «ІАМ») була створена наприкінці 2020 року. Створення в Харківському регіоні промислового кластеру було ініційовано низкою організацій та установ міста та у відповідності до підписаного Меморандуму про співпрацю між Асоціацією підприємств промислової автоматизації України (АППАУ) та Харківською міською радою.
 
Довгострокові цілі та завдання:
 1. Налагодження широкої співпраці між всіма категоріями учасників кластеру з метою вироблення високотехнологічних продуктів з високою доданою вартістю, а також спільної реалізації інжинірингових проектів.
 2. Зростання конкурентоспроможності та експортного потенціалу через кращу та спільну реалізацію наявних інструментів експортної підтримки, та створення нових можливостей.
 3. Спільне вирішення комплексу проблемних питань регіону в області промисловості та високих технологій – як проблеми утримання персоналу, ріст навичок та кваліфікації, залучення інвестицій, створення нових робочих місць.
 4. Вирішення питань вдосконалення процесів на підприємствах та в організаціях-учасниках кластеру ІАМ – на засадах концепції «Індустрія 4.0».
 5. Краща співпраця та синергія з регіональними органами влади та місцевого самоврядування.
 
Основні положення:
В основі кластеру ІАМ – співпраця широкого кола гравців в наступних економічних секторах: Інжиніринг, Автоматизація, Машинобудування. Ця співпраця має на меті розвиток учасників кластері навколо наступних складових:
 • Smart Product & Services – кластер ІАМ має на меті створення продуктів нового покоління (Індустрії 4.0), з високою конкурентоспроможністю та інноваційністю, що відповідають вимогам світових ринків.
 • Smart organization. Кластер ІАМ сприяє організаційним змінам місцевих виробників та їх колективної спроможності в напрямку значного покращення інноваційного та експортного потенціалу шляхом спільного вирішення проблемних питань та розвитку навичок учасників.
 • Smart export – створення та розгортання широкого портфелю інструментів для підтримки експортної діяльності.
 
Правила взаємодії:
Взаємодія між учасниками кластеру відбувається на засадах, які сприяють як розвитку регіону в цілому, так і кожного учасника окремо. У випадку прямих конкурентних стосунків на ринку кожен учасник кластеру визначає зону взаємодії та кооперації в тих областях, де співпрацюють всі учасники кластеру. Учасники кластеру повинні уникати ситуацій, коли використання інформації, отриманої в рамках кластерної діяльності, задля отримання власної вигоди може нанести шкоду іншому учаснику кластеру.
 
Переваги участі в кластері ІАМ
 • Використання спільних активів кластеру (сайт, спільні фонди, спільна промоція, спільні стенди на виставках тощо) задля зростання іміджу та репутації, спільний та індивідуальний піар.
 • Отримання важливої інформації про ринкові можливості в рамках регіону чи за його межами.
 • Отримання синергетичного ефекту співпраці в розробці спільних продуктів чи проектів.
 • Кооперація між учасниками задля раціонального використання ресурсів.
 • Кращий доступ до інноваційних та експортних ресурсів та можливостей, включно з пошуком партнерів та клієнтів за кордоном.
 • Отримання пільгових умов на програми навчання та розвитку, які організовуються Партнерами Кластеру (Харківська ТПП, ХОДА, ХМР, АППАУ...).
 • Першочергове включення в грантові та інші структурні програми експортного, інноваційного, регіонального, промислового та цифрового розвитку та багато іншого.
 
Якщо Ви розділяєте Місію компанії та маєте схожі цілі – запрошуємо Ваше підприємство стати частиною команди Харківського кластеру «ІАМ»!
 
Для знайомства просимо заповнити анкету: https://docs.google.com/.../1FAIpQLScCErnsvKP.../viewform...
 
Зв’язатися та поставити питання керівництву:
Тел. +380 50 5766273
+380 97 5766273
Генеральний директор Харківського кластеру «ІАМ»
Зайцев Віталій
E-mail vitaliy.zaytsev@gmail.com
 
Хочете бути в курсі?

Отримуйте новини про останні події

  122 Б, пр. Московський, м. Харків, 61037, Україна
  Будьте в курсі останніх новин!
  Підписуйтесь на розсилку новин ХТПП
  Розробка та просування сайту: