Вгору
ПРОЄКТ COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ

До уваги підприємців! Із 3 грудня Prozorro переводить вимоги до бізнесу щодо закупівель у електронний формат

Уже скоро замовники зазначатимуть у полях системи Prozorro підстави для відмови в участі у закупівлі в електронному вигляді. А постачальники зможуть одразу ж в системі надавати інформацію про відповідність. Про це повідомляє система Prozorro.

Третього грудня 2020 року розпочинається новий етап розвитку електронної тендерної документації: Prozorro переводить вимоги до бізнесу в закупівлях в електронний формат.

Критерії, за якими відбуваються публічні закупівлі, регулюються окремими статтями Закону України "Про публічні закупівлі". Їх можна розділити на три категорії:

- критерій доброчесності: чи є учасник доброчесним і чи не порушував він зокрема антикорупційне законодавство або чи не має він податкової заборгованості (див. ст. 17 Закону України "Про публічні закупівлі");

- кваліфікаційні критерії: чи має постачальник необхідну кваліфікацію для поставки того чи іншого товару або надання послуги, виконання робіт (ст. 16 Закону України "Про публічні закупівлі");

- критерії до предмету закупівлі: наскільки товар, роботи або послуги, що пропонує постачальник, відповідають вимогам замовника, що прописані у тендерній документації (ст. ст. 22-23 Закону України "Про публічні закупівлі").

Першими у цьому списку перейдуть в електронний формат критерії доброчесності (ст. 17 Закону України "Про публічні закупівлі"). Тепер усі критерії щодо доброчесності постачальника будуть виводитися у вигляді електронних полів у системі Prozorro, які замовник публікує для постачальника, а той - надає необхідні документи та довідки (або ж система надає інформацію з реєстрів).

Для замовників функціонал буде реалізований у вигляді галочок на їхньому електронному майданчику. При цьому деякі майданчики надаватимуть можливість скопіювати набори критеріїв з попередніх закупівель, що дасть можливість не вводити їх кожного разу у систему.

 

Джерело: https://buh.ligazakon.net/

Хочете бути в курсі?

Отримуйте новини про останні події

    Україна, 61037, м. Харків, пр. Московський, 122 Б
    Будьте в курсі останніх новин!
    Підписуйтесь на розсилку новин ХТПП
    Розробка та просування сайту: