Вгору
ПРОЄКТ COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ
22.09.2015

25 вересня 2015 закінчується термін подачі юридичними особами відомостей про свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера).

25 вересня 2015 закінчується термін подачі юридичними особами відомостей про свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера).


Важлива інформація для юридичних осіб !!!
 

Нагадуємо, що 25 вересня 2015 закінчується встановлений законом № 475-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевому бенефіціарного власника (контролері) юридичної особи», термін подачі юридичними особами відомостей про свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера).

Законом визначено, що кінцевий бенефіціарний власник (контролер) - фізична особа, незалежно від формального володіння, що має можливість здійснювати вирішальний вплив на управління або господарську діяльність юридичної особи безпосередньо або через інших осіб, яке здійснюється, зокрема, шляхом реалізації права володіння або користування всіма активами чи їх значною часткою, права вирішального впливу на формування складу, результати голосування, а також вчинення правочинів, які надають можливість визначати умови господарської діяльності, давати обов'язкові до виконання вказівки або виконувати функції органу управління або має можливість впливати шляхом прямого або опосередкованого (через інше фіз- або юрособа) володіння однією особою самостійно або спільно з пов'язаними фізичними та / або юридичними особами часткою в юридичній особі у розмірі 25 або більше відсотків статутного капіталу або прав голосу в юрособу.

Для внесення відомостей до Реєстру, представник юридичної особи повинен подати державному реєстратору заповнену реєстраційну картку (форма 4).

Передбачено, що у разі відсутності у юрособи кінцевого бенефіціарного власника (що часто буває, наприклад, у акціонерних товариств, де жоден з акціонерів не має 25% акцій) подаються відомості про його відсутність.

Згідно з положеннями Закону № 475-VIII відомості про кінцевого бенефіціарного власника не подаються:

  •     - Політичними партіями, творчими спілками, їх територіальними центрами, адвокатськими об'єднаннями, торгово-промисловими палатами, релігійними організаціями, державними та комунальними підприємствами, державними органами, органами місцевого самоврядування та їх асоціаціями;
  •     - Юридичними особами, учасниками яких є виключно фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники (контролери) таких юридичних осіб збігаються з їх учасниками. У цьому випадку учасники - фізичні особи є бенефіціарними власниками (контролерами) такої юридичної особи.


Слід пам'ятати, що неподання зазначених відомостей тягне за собою накладення на керівника юридичної особи штрафу від трьохсот (5100 грн) до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн).

Консультацию по цьому питанню можно отримати, звернувшись до юристів ХТПП.

https://www.kcci.kharkov.ua/ru/urconsl.html


 

122 Б, пр. Московський, м. Харків, 61037, Україна
Будьте в курсі останніх новин!
Підписуйтесь на розсилку новин ХТПП
Розробка та просування сайту: