Шановні клієнти! Консультаційну підтримку та послуги від наших фахівців можна отримати за наступними телефонами:
загальні питання, експорт, логістика
юридичні питання, форс-мажор
торгова марка, штрих-коди
інвентаризація товарно-матеріальних цінностей
відкриття бізнесу, закриття бізнесу
оформлення сертифікатів про походження товарів
товарознавча передвантажувальна експертиза
визначення кодів УКТЗЕД, експортний контроль
кадрові питання в умовах військового стану
бухгалтерський облік та оподаткування
цінові довідки та оцінка майна
переклад документів
фіксація пошкоджень рухомого, нерухомого майна для компенсації чи списання, підтвердження для банків, партнерів чи інших організацій
5 грудня 2016 р. Комісією Європейського Союзу був підписаний Делегований Регламент № 2017/217, що вносить зміни в Додаток ІІ Регламенту № 978/2012 Європейського Союзу щодо Схеми Генеральної Системи Преференцій (COMMISSION DELEGATED REGULATION (EU) 2017/217 of 5 December 2016 amending Annex II to Regulation (EU ) No 978/2012 of the European Parliament and of the Council applying a scheme of generalised tariff preferences). Даним документом було прийнято рішення з 1 січня 2018 р. виключити Україну зі списку країн-бенефіціарів Генеральної системи преференцій Європейського Союзу, що безпосередньо пов'язано зі вступом в силу Угоди про Зону вільної торгівлі між Україною та країнами ЄС. І, відповідно, припиняє свою дію сертифікат про походження товару форми А.
Таким чином, з 1 січня 2018 р. при експорті продукції товарів українського походження в країни Європейського Союзу будуть діяти тільки два торгових режими доступу, а саме:
1) Загальний режим/ Режим найбільшого сприяння, який не передбачає преференційного доступу товарів на ринок країн ЄС, тобто стягується повна ставка ввізного мита;
2) Преференційний торговельний режим в рамках Зони вільної торгівлі (DCFTA).
Для того щоб скористатися тим чи іншим торговим режимом доступу, необхідно надання митним органам країни ввезення сертифіката про походження товару відповідної форми:
- для Режиму найбільшого сприяння (Загальний режим) - сертифікат про походження товару загальної форми англійською мовою, який оформляють регіональні торгово-промислові палати;
- для преференційного режиму в рамках Зони вільної торгівлі - сертифікат переміщення товару форми EUR.1, що оформляються митними органами.
Варто відзначити, що на певні види товарів ставка імпортного мита при ввезенні в країни Європейського Союзу складає 0% при Загальному режимі доступу. Наприклад: лікарські засоби (товарні позиції по ТН ЗЕД 3003-3004), парфумерія і туалетна вода, косметичні препарати або засоби для макіяжу, шампуні (товарні позиції по ТН ЗЕД 3303 - 3305), каучук натуральний і синтетичний, не вулканізовані гумові суміші (товарні позиції по ТН ЗЕД 4001 - 4005), лісоматеріали (товарні позиції по ТН ЗЕД 4401 - 4406), обладнання (пристрої для підйому, переміщення, навантаження; бульдозери; машини та механізми для переміщення, планування, профілювання; сільськогосподарські машини - товарні позиції по ТН ЗЕД 8428 -8434), меблі для сидіння (товарна позиція про ТН ЗЕД 9401) і т.д.
Тому, перш ніж експортувати товар в країни ЄС в наступному році, необхідно ознайомитися з розмірами ставок ввізного мита з того чи іншого торговельного режиму для успішного експорту.
Експерти Харківської ТПП надають консультації щодо вибору торгового режиму доступу на ринок Європейського Союзу для будь-якої продукції.