Вгору
ПРОЄКТ COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ
31.03.2020

Продовжуємо серію консультацій відносно питань, з якими стикається бізнес під час карантину

Продовжуємо серію консультацій відносно питань, з якими стикається бізнес під час карантину

Продовжуємо серію консультацій відносно питань, з якими стикається бізнес під час карантину.

Сьогодні розкриємо питання: «Чи можна вважати неможливість співробітників дістатися місця роботи через введення обмежень на транспортне сполучення форс-мажором?»

Відповідно до п.3.1 розділу 3 «Регламенту засвідчення Торгово-промисловою палатою України та регіональними торгово-промисловими палатами форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили»), затвердженого Рішенням Президії ТПП України від 18.12.2014 № 44(5), під форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили) розуміються надзвичайні та невідворотні обставини, що об’єктивно унеможливлюють виконання зобов’язань, передбачених умовами договору (контракту, угоди тощо), обов’язків згідно із законодавчими та іншими нормативними актами.

Постановою КМУ № 239 та іншими нормативно-правовими актами державної та місцевої влади передбачено заборону перевезення пасажирів метрополітеном, залізничним транспортом, регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні.
Проте, даною Постановою та іншими нормативно-правовими актами не заборонено перевезення легковими автомобілями, службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами підприємств, закладів та установ.

Отже, повної заборони на перевезення пасажирів та переміщення певного виду транспорту не має.

Тобто, якщо є альтернативний шлях вирішення проблеми щодо доставки працівників на підприємство, то це не є обставиною непереборної сили.

Отже, доки на законодавчому рівні немає повної заборони на перевезення пасажирів транспортними засобами та зобов’язання тимчасово припинити діяльність підприємств, не відзначених в Постанові КМУ №239, дана обставина не є форс-мажором.

Також, звертаємо Вашу увагу, що засвідчити форс-мажорну обставину можливо у будь-який момент, у тому числі й після закінчення карантину.

Особливо наголошуємо, що сертифікат про форс-мажорні обставин не звільняє від зобов’язань за договором, а може дати право на відстрочення виконання зобов’язань на період дії форс-мажорних обставин та звільнити від сплати штрафів та пені.

122 Б, пр. Московський, м. Харків, 61037, Україна
Будьте в курсі останніх новин!
Підписуйтесь на розсилку новин ХТПП
Розробка та просування сайту: