Вгору

ПРАЦЮЄМО В ДИСТАНЦІЙНОМУ РЕЖИМІ

Шановні клієнти! Консультаційну підтримку та послуги від наших фахівців можна отримати за наступними телефонами:

  • загальні питання, експорт, логістика - 095 399 09 14

  • юридичні питання, форс-мажор - 050 312 84 04 - 073 511 00 09

  • торгова марка, штрих-коди - 050 312 84 04

  • фіксація пошкоджень рухомого, нерухомого майна для компенсації чи списання, підтвердження для банків, партнерів чи інших організацій - 050 305 77 80

  • інвентаризація товарно-матеріальних цінностей - 050 305 77 80

  • відкриття бізнесу, закриття бізнесу - 073 511 00 09

  • оформлення сертифікатів про походження товарів - 050 406 88 82

  • товарознавча передвантажувальна експертиза - 050 305 77 80

  • визначення кодів УКТЗЕД, експортний контроль - 050 405 09 80

  • кадрові питання в умовах військового стану - 050 145 21 95

  • бухгалтерський облік та оподаткування - 050 407 70 08

  • цінові довідки та оцінка майна - 050 405 09 80

  • переклад документів - 099 470 17 15 - 093 771 64 66

31.03.2020

Продовжуємо серію консультацій відносно питань, з якими стикається бізнес під час карантину

Продовжуємо серію консультацій відносно питань, з якими стикається бізнес під час карантину

Продовжуємо серію консультацій відносно питань, з якими стикається бізнес під час карантину.

Сьогодні розкриємо питання: «Чи можна вважати неможливість співробітників дістатися місця роботи через введення обмежень на транспортне сполучення форс-мажором?»

Відповідно до п.3.1 розділу 3 «Регламенту засвідчення Торгово-промисловою палатою України та регіональними торгово-промисловими палатами форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили»), затвердженого Рішенням Президії ТПП України від 18.12.2014 № 44(5), під форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили) розуміються надзвичайні та невідворотні обставини, що об’єктивно унеможливлюють виконання зобов’язань, передбачених умовами договору (контракту, угоди тощо), обов’язків згідно із законодавчими та іншими нормативними актами.

Постановою КМУ № 239 та іншими нормативно-правовими актами державної та місцевої влади передбачено заборону перевезення пасажирів метрополітеном, залізничним транспортом, регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні.
Проте, даною Постановою та іншими нормативно-правовими актами не заборонено перевезення легковими автомобілями, службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами підприємств, закладів та установ.

Отже, повної заборони на перевезення пасажирів та переміщення певного виду транспорту не має.

Тобто, якщо є альтернативний шлях вирішення проблеми щодо доставки працівників на підприємство, то це не є обставиною непереборної сили.

Отже, доки на законодавчому рівні немає повної заборони на перевезення пасажирів транспортними засобами та зобов’язання тимчасово припинити діяльність підприємств, не відзначених в Постанові КМУ №239, дана обставина не є форс-мажором.

Також, звертаємо Вашу увагу, що засвідчити форс-мажорну обставину можливо у будь-який момент, у тому числі й після закінчення карантину.

Особливо наголошуємо, що сертифікат про форс-мажорні обставин не звільняє від зобов’язань за договором, а може дати право на відстрочення виконання зобов’язань на період дії форс-мажорних обставин та звільнити від сплати штрафів та пені.

122 Б, пр. Героїв Харкова (колиш. Московський), м. Харків, 61037, Україна
Будьте в курсі останніх новин!
Підписуйтесь на розсилку новин ХТПП
Розробка та просування сайту: