Вгору
ПРОЄКТ COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ
23.11.2017

До уваги керівників підприємств та бухгалтерів!

До уваги керівників підприємств та бухгалтерів!

З 2018 року всі суб'єкти підприємніцької діяльності повинні будуть вести бухоблік і складати фінансову звітність з урахуванням європейських правил, які встановлені Директивою ЄС №2013/34/ЕС від 26 червня 2013 року.

 

Серед законодавчих новацій, зокрема:

1. Вводяться критерії для поділу підприємств на мікропідприємства, малі, середні або великі.

  • Мікропідприємства: сукупна вартість активів на річну дату складання фінансової звітності за попередній рік - до 350 тис. Євро, чистий дохід - до 700 тис. Євро, середня кількість працівників - до 10 осіб;
  • Малі підприємства, чия сукупна вартість активів - до 4 млн. Євро, чистий дохід - до 8 млн. Євро, середня кількість працівників - до 50 осіб;
  •  Середні підприємства з вартістю активів до 20 млн. Євро, чистим доходом до 40 млн. Євро і штатом до 250 чоловік;
  •  Великі підприємства, в яких сукупна вартість активів понад 20 млн. Євро, чистий дохід більше 40 млн. Євро, а середня чисельність працівників - понад 250 осіб.

     .

2. З'явиться поняття «підприємства, що представляють суспільний інтерес», до яких будуть ставитися підприємства - емітенти цінних паперів, цінні папери яких допущені до біржових торгів, банки, страховики, недержавні пенсійні фонди, інші фінансові установи (крім інших фінансових установ та недержавних пенсійних фондів, які відносяться до мікропідприємств і малих підприємств) та підприємства, відповідно до Закону про бухоблік, які належать до великих підприємств.

 

3. Передбачається надання:

  • Скороченої за показниками фінансової звітності в складі Балансу і Звіту про фінансові результати, яку подаватимуть мікропідприємства і малі підприємства;
  • Повної фінансової звітності відповідно до П (С) БО - подаватимуть середні підприємства;
  • Фінзвітності за МСФЗ, а також Звіту про управління в повному обсязі, які будуть подавати:

-  великі підприємства;

- предприятия, підприємства, що представляють суспільний інтерес;

- підприємства, які здійснюють видобуток корисних копалин загальнодержавного значення.   

                         

Довідка. Звіт про управління - документ, що містить фінансову і нефінансову інформацію, яка характеризує стан і перспективи розвитку підприємства і розкриває основні ризики і невизначеності його діяльності.

 

4. З'явиться поняття «таксономія фінансової звітності». Термін визначає ряд показників, які підлягають розкриттю. Ці показники надаються і систематизуються в електронному вигляді. Що і як буде розкриватися - визначить Мінфін в підзаконних актах.

 

5. Оприлюднення та уточнення фінансової звітності. Згідно ч. 3 ст. 14 Закону про бухоблік всі без винятку підприємства повинні забезпечувати доступність фінзвітності для ознайомлення юридичними і фізичними особами за місцем знаходження цих підприємств. Одночасно з цим ч. 2 ст. 14 Закону про бухоблік вводить нову обов'язок надавати копії фінзвітності за запитом юридичних і фізичних осіб в порядку, передбаченому Законом України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 р № 2939-VI.

Україна, 61037, м. Харків, пр. Московський, 122 Б
Будьте в курсі останніх новин!
Підписуйтесь на розсилку новин ХТПП
Розробка та просування сайту: