Шановні клієнти! Харківська торгово-промислова палата на період воєнного часу працює в дистанційному режимі.
Консультаційну підтримку та послуги можна отримати за наступними телефонами:
загальні питання, експорт, логістика - 095 399 09 14
юридичні питання, форс-мажор, інтелектуальна власність - 050 312 84 04
оформлення сертифікатів про походження товарів - 050 305 77 80
кадрові питання в умовах військового стану - 050 145 21 95
бухгалтерський облік та оподаткування - 050 407 70 08
визначення кодів УКТЗЕД та оцінка майна - 050 405 09 80
переклад документів - 099 470 17 15
ТОВ «Асоціація експортерів і імпортерів «ЗЕД» з метою підтримки та розвитку експорту вітчизняних товарів інформує про наступні актуальні тенденції, що склалися на ринку товарів Республіки Казахстан у зв’язку з пандемією коронавірусу COVID-19.
Тільки 11 травня 2020р. владою Республіки Казахстан у країні було відмінено дію режиму надзвичайного стану, але зі збереженням карантинних обмежувальних заходів, що в свою чергу, змінює діапазон можливостей для українських суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності.
З 2014 року товарообіг між Україною та Казахстаном зменшився певною мірою, але українська продукція залишається відомою та користується попитом.
Наразі у Республіці Казахстан товари, щодо яких застосовуються заходи регулювання зовнішньоекономічної діяльності (обмежувального і стимулюючого характеру) розділено на декілька груп:
При цьому обмежувальні заходи, впроваджені у зв’язку з недостатніми запасами та обсягами власного виробництва в країні, доцільно розглядати у перспективі як можливості для українського експорту.
Товари, що користуються високим попитом та на імпорт яких з березня 2020 року діє знижена ставка ПДВ - 8% й інші пільги до 1 жовтня 2020 року:
Також, Республіка Казахстан за рішенням Євразійського економічного союзу звільнила від сплати імпортного мита медичні препарати та медичні вироби, що використовуються у боротьбі з вірусною інфекцією СОVID-19.
Незважаючи на ситуацію, що склалася на товарному ринку Республіки Казахстан у зв’язку з поширенням епідемії коронавірусу, зберігся підвищений інтерес до деяких імпортних товарів серед компаній Казахстану.
Імпортні товари, в яких є стійка потреба у Республіці Казахстан:
Як і раніше логістична складова експорту до Республіки Казахстан є важливою та складною, але варто зауважити, що намітилась приваблива тенденція щодо залізничних перевезень до Казахстану через територію Грузії та Азербайджану.
Стосовно автомобільних перевезень, то після значного зростання їх вартості з’явилася прогалина, що дає можливість контрактуватися за більш приємними тарифами по різним маршрутам перевезення до Казахстану. Також позитивну роль грає те, що український та казахстанський вантажний транспорт, який був задіяний для перевезень до країн ЄС (казахстанські перевізники працюють через Білорусь), зараз у зв’язку із падінням попиту на цьому напрямку може бути спрямований для роботи на ринку країн Центральної Азії.
З огляду на обмеження, що вводяться Казахстаном відносно країн ЄС з посилення контролю за переміщенням водіїв в період епідемії коронавірусу, може бути використаний європейський транспорт до кордону з Україною, а далі товар перевантажується на український транспорт для доставки в Казахстан.
Республіку Казахстан також можна розглядати як торгівельний хаб відносно інших країн Центральної Азії.
Тому будь-які комерційні напрацювання стануть корисними та затребуваними після подолання епідемії, в тому числі в контексті розвитку «Шовкового шляху».