Вгору
ПРОЄКТ COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ

Оцінка збитку обладнання

В ході виробничого процесу власник підприємства може стикатися з масою ризиків. Чи не найчастіший з них, однак досить ємний фінансово – ризик збитків обладнання. Адже вихід з ладу будь-якого верстата веде за собою не тільки зупинку виробництва, а й необхідність витрати додаткових коштів на ремонт або його повну заміну. А від форс-мажору у вигляді пожежі або будь-якого іншого лиха, на жаль, ніхто не застрахований. Та й під час процесу виробництва ненавмисно може бути пошкоджена якась із деталей, що спричинить за собою зупинку всього процесу виробництва. У подібних випадках, якщо вина в нанесенні збитку лежить на третіх осіб і власник хоче це довести і отримати компенсацію – проводиться оцінка збитку.

Метою оцінки збитку є визначення вартості витрат, які понесе власник майна в ході його відновлення.

Для визначення величини завданої шкоди устаткуванню необхідно надати повний перелік постраждалих предметів.

Поруч з назвою об'єкта повинен бути зазначений завод виробник або фірма, модель, торгова марка, серія, дата випуску, тобто вся паспортна інформація.

Слід також включити відомості про масу обладнання, його розмірах, потужності, можливій кількості продукції, що випускається   - все, що зазначено в документах на техніку, яка вимагає оцінки.   Необхідний і номер, присвоєний при інвентаризації, а також залишкова балансова вартість обладнання на дату останнього звітного періоду.

Власник обладнання повинен представити всі наявні документи про консервацію та про можливі проведені ремонти (поточних, профілактичних, капітальних), з докладним зазначенням переліку виконаних робіт (чи було це удосконалення об'єкта або заміна його складових частин).

При подачі документів має бути присутнім висновок інженера про те, як експлуатувалося обладнання, який був рівень його зносу до моменту отриманого шкоди, полежить воно ремонту або відновити його вже не можливо.

Якщо внаслідок укладення підтверджується можливість ремонту, то проводиться розрахунок його вартості, якщо ж обладнання ремонту не підлягає, то ціна визначається, як для покупки нового обладнання.

Тоді потрібно підібрати аналог нового обладнання і відняти від його справжньої вартості величину зносу і ціну металобрухту.

Для проведення найбільш точної і правильної оцінки збитку найкраще звернутися до фахівців, які, проаналізувавши ситуацію, назвуть об'єктивну суму збитку.

122 Б, пр. Московський, м. Харків, 61037, Україна
Будьте в курсі останніх новин!
Підписуйтесь на розсилку новин ХТПП
Розробка та просування сайту: