Шановні клієнти! Консультаційну підтримку та послуги від наших фахівців можна отримати за наступними телефонами:
загальні питання, експорт, логістика
юридичні питання, форс-мажор
торгова марка, штрих-коди
інвентаризація товарно-матеріальних цінностей
відкриття бізнесу, закриття бізнесу
оформлення сертифікатів про походження товарів
товарознавча передвантажувальна експертиза
визначення кодів УКТЗЕД, експортний контроль
кадрові питання в умовах військового стану
бухгалтерський облік та оподаткування
цінові довідки та оцінка майна
переклад документів
фіксація пошкоджень рухомого, нерухомого майна для компенсації чи списання, підтвердження для банків, партнерів чи інших організацій
Плануючи здійснити експорт сільськогосподарської продукції до країн Європейського Союзу в рамках преференційного торгового режиму - Зони вільної торгівлі, українським підприємствам слід враховувати той факт, що на ряд таких продуктів ЄС встановлює тарифні квоти.
Наприклад, в 2018 р. квота на натуральний мед склала - 5400 т., що вище показника 2017 року на 200 т., квота на яблучний та виноградний соки в порівнянні з попереднім роком зросла на 2000 т. і склала 14000 т. Однак, слід зазначити, що 03.01.2018 р. квоти як на натуральний мед, так і на яблучний і виноградний соки були вичерпані.
Таким чином, на сьогоднішній день українські підприємства можуть експортувати дані товари тільки в рамках режиму найбільшого сприяння, який передбачає стягнення повної ставки ввізного мита в країні-імпортері. Так, на натуральний мед повна ставка ввізного мита становить - 17,3%, на концентрований виноградний сік - 22,4% + 131 євро/гектолітр + 20,6 євро/100 кг чистої ваги, на яблучний сік з додаванням цукру - 18% .
Станом на 16.01.2018 р на ряд інших сільськогосподарських товарів українського походження є така тарифна квота ЄС.
Тому перш ніж експортувати сільськогосподарську продукцію в країни ЄС рекомендується проаналізувати наявність, обсяг і залишок тарифної квоти.