Вгору
ПРОЄКТ COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ
25.02.2016

Торгівля з Алжиром: перспективи для українських постачальників

Торгівля з Алжиром: перспективи для українських постачальників

Ринки Півнісної Африки є  достатньо привабливими для українського експорту. Темі розвитку співробітництва між Україной та Алжиром був присвячений Круглий стіл, який відбувся 23 лютого в Харківській торгово-промисловій палаті.

Однією з тем Круглого столу стала презентація центру ділового співробітництва «Алжир-Україна», який почав роботу в столиці Алжирської Народної Демократичної Республіці – Алжирі.

ЦДС «Алжир-Україна» учасникам Круглого столу презентувала директор Центру Людмила Терещенко

«Центр ділового співробітництва «Алжир-Україна», був створений з метою просування українських товарів на ринки країн Північної Африки. Його основна мета - пошук ділових партнерів для українських компаній з метою укладення прямих міжнародних контрактів на поставку української продукції в країни Північної Африки.

Алжир є другою економікою на Африканському континенті післе ПАР. Характерними рисами сучасного економічного розвитку Алжиру є зростаюча роль країни в енергетичному балансі Європи та світу (АНДР є другим, після РФ, постачальником газу в Європу). У країні реалізовані великі інвестиційні проекти в будівництві інфраструктури та соціальної сфери

Високий економічний потенціал  Алжиру робить його привабливим для українського експорту. Важливим моментом є й те, що Алжир, маючи економіку, орієнтовану в основному на нафтогазовий сектор, переважну більшість своїх внутрішніх потреб задовольняє за рахунок імпорту.

Слід зазначити, що структура алжирського попиту в цілому відповідає експортної орієнтації української економіки. Алжирці змушені закуповувати за кордоном механічні прилади, автотехніку, чорні метали та вироби з них, електричні машини і устаткування, зерно, молочну продукцію, ліки, полімери, цукор, вимірювальну апаратуру, масло, деревину, папір тощо. Тому співпраця в торговельно-економічній сфері між Україною і Алжиром має значний потенціал для подальшого розвитку.

Українські компанії можуть успішно працювати на алжирському ринку. Позитивними факторами є - ємність алжирського ринку товарів і послуг в поєднанні з високою платоспроможністю і високою договірної дисципліною алжирських партнерів», - зазначила Людмила Мерещенко.

Експорт українських продуктів харчування в Алжир має великі перспективи. Але в зв'язку з цим, зазначає Людмила Терещенко, нашим експортерам необхідно отримати на свою продукцію сертифікат Халяль.

Також в ході роботи Круглого столу були обговорені практичні питання організації експорту. Юрисконсульт Харківської торгово-промислової палати Наталія Мащенко детально зупинилася на особливостях укладення зовнішньоекономічних контрактів, які дозволять мінімізувати ризики українських експортерів. Галина Цимборевіч, начальник відділу експертизи та сертифікації ХТПП розповіла учасникам заходу про переваги: ??використання передвантажної експертизи при здійсненні експортних поставок і складання висновку для успішного проходження тендеру в Алжирі. 

Олена Васильєва, віце-президент Харківської ТПП, начальник відділу зовнішньоекономічних зв'язків,  розповіла про найбільші виставки, які в 2016 році пройдуть у Алжирі. Було також відзначено, що Харківська торгово-промислова палата надасть кваліфіковану допомогу підприємцям в організації їх участі або відвідування виставок в Алжирі, а також проведе роботу по залученню потенційних клієнтів на виставковий стенд

Євген Чигрин, фахівець по декларируванню вантажів, розповів про оптимальний спосіб оформлення митної документації для експонатів, що ввозяться на виставки, карнет АТА.

Зустріч завершилася обговоренням шляхів взаємного співробітництва.

З питань торговлі з Алжиром звертатися до відділу зовнішньоекономічних зв'язків: Олена Васильєва, тел. +38 (057) 751-99-46, +38 (057) 714-96-84; e-mail:lena@kcci.kharkov.ua

122 Б, пр. Московський, м. Харків, 61037, Україна
Будьте в курсі останніх новин!
Підписуйтесь на розсилку новин ХТПП
Розробка та просування сайту: