Вгору
ПРОЄКТ COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ
04.11.2016

До уваги підприємців, які експортуют в Кенію!

До уваги підприємців, які експортуют в Кенію!

З 01 січня 2017 р. для товарів, що імпортуються в Республіку Кенія морським шляхом запроваджується процедура їх страхування з обов'язковим залученням кенійських страхувальних компаній.

За повідомленням ЗМІ Кенії, уряд цієї держави розпочав створення спеціальної групи з питань страхування морських вантажів (Martime Cargo Insurance Task Force), яку очолить заступник Міністра транспорту з питань морських перевезень Н.Карінгіту.

Коментуючи зазначені нововведення, Міністр транспорту Кенії X. Мачарія зазначив, що вказані зміни до законодавства Кенії вносяться відповідно до вимог статті 20 Закону Кенії про страхування та закликав імпортерів  добровільно розпочати відповідні процедури з 01 листопада 2017 р.

На думку кенійською посадовця, імплементація політики страхування імпортованих вантажів з використанням місцевих страхувальних компаній не тільки сприятиме розвитку відповідного сектору економіки Кенії, але й матиме позитивний вплив на інші сектори економіки цієї країни, а також дозволить створити нові робочі місця та збільшить надходження коштів до бюджету.

За інформацією Державного бюро статистики Кенії, у 2015 р. імпорт товарів до Кенії склав 15,7 млрд. дол. США, 90 % з яких було застраховано із залученням іноземних страхувальних компаній.

На думку Заступника Міністра транспорту Н.Карінгіту, залучення кенійських компаній до страхування товарів, що імпортуються до країни морським шляхом, дозволить зменшити кількість адміністративних процедур, спростити для суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності процедури з розгляду справ, пов'язаних з компенсацією збитків за втрачений товар. Н.Карінгіту запевнила, що відповідні формальності зі страхування будуть легкими, зручними та прозорими.

Міністр транспорту Кенії відзначив, що до 2020 р. імпорт товарів до Кенії має сягнути позначки у 20,2 млрд. дол. США, а витрати на страхування товарів, які імпортуватимуться до Кенії морським шляхом складатимуть 280-300 млн. дол. США.

У 2015 р. витрати на страхування товарів, які імпортувалися до Кенії морським шляхом склали лише 29 млн. дол. США. Для порівняння, загальна сума страхування транспортних засобів в Кенії сягає 225 млн. дол. США, з яких 163 мли. дол. США припадає на страхування приватних транспортних засобів.

122 Б, пр. Московський, м. Харків, 61037, Україна
Будьте в курсі останніх новин!
Підписуйтесь на розсилку новин ХТПП
Розробка та просування сайту: