Вгору
ПРОЄКТ COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ
06.11.2019

До уваги компаній-експортерів великої рогатої худоби, українських виробників кормів дня птахівництва та тваринництва

До уваги компаній-експортерів великої рогатої худоби, українських виробників кормів дня птахівництва та тваринництва

У зв’язку із підвищеним попитом на внутрішньому ринку Узбекистану на живу худобу, Міністерство сільського господарства Казахстану 10 жовтня 2019 р. прийняло рішення про заборону вивозу живої худоби з Казахстану терміном на шість місяців.

Довідково: Республіка Казахстан — це основний постачальник худоби до Узбекистану У минулому році з РК до РУз було експортовано 50 000 голів великої рогатої худоби , а за б місяців поточного року - 63,5 тисячі голів великої рогатої худоби.

Згадана заборона поширюється на телят жіночого роду у віці до одного року, теличок старше одного року, а також на корів, овець і кіз.

Підвищений попит у Республіці Узбекистан на худобу пов’язаний із ефективною роботою державної Програми розвитку фермерських господарств в Узбекистані, відповідно до якої декханським (фермерським) господарствам надаються: пільгові кредити на закупівлю худоби з інших країн, і лише за 2019 рік у рамках програми «Кожна сім'я - підприємець» на розвитої: тваринництва було виділено 1 трильйон 603 мільярда сумів (понад 170 млн. дол.США), птахівництва - 332 мільярда сумів пільговий кредитів. Завдяки цьому поголів'я дрібної рогатої худоби збільшилось на 550 тисяч голів, птиці - на 6 мільйонів 130 тисяч.

Однак, незважаючи на ці кроки, населення країни все ще не забезпечено доступною м'ясною і молочною продукцією! Актуальною проблемою галузі є безперебійне постачання кормів. У тваринництві потреба в кормі власними ресурсами забезпечується лише на 30-35%, у птахівництві лише на 15%, а левова частина кормів імпортується із-за кордону.

Відповідно до доручень Президента РУз, до 2021 року в Узбекистані мають бути створені 270 тваринницьких комплекси і 260 молочних підприємств,  або тваринних кластерів розрахованих на утримання 300-500 голів худоби кожен. Відповідальним особам доручено прискорити цей процес.

Особлива увага буде приділятися племінній справі, що дозволить підвищити продуктивність тваринництва. Міністерству фінансів, Міністерству економіки та промисловості доручено, спираючись на досвід інших країн, розробити механізм субсидування витрат, який дозволить знизити; вартість продукції.

У зв’язку із викладеним, вважаємо за доцільне рекомендувати компаніям-експортерам великої рогатої худоби, українським виробникам кормів дня птахівництва та тваринництва активізувати свою роботу на узбецькому аграрному ринку.

Посольство України в Республіці Узбекістан готове надавати всебічне сприяння українським компаніям.

Україна, 61037, м. Харків, пр. Московський, 122 Б
Будьте в курсі останніх новин!
Підписуйтесь на розсилку новин ХТПП
Розробка та просування сайту: