Основна мета законопроекту - визнати електронні угоди рівнозначними з письмовими документами. Тобто, така угода буде дорівнюватись за правовими наслідками всім іншим способам укладання угоди. Коли електронна угода (коли покупець бачить торгову пропозицію на сайті магазину, замовляє і оплачує товар) визнана в окремому законі, онлайн-торгівлі буде простіше спілкуватися з органами влади (наприклад, з податковою, вести справи в судах).
У правове поле України вводяться нові терміни - електронна комерція, електронний товар, електронна торгівля, інтернет-магазин, електронна угода.
Електронна комерція - це суспільні відносини, що виникають при укладенні та / або виконанні угоди з постачання електронних товарів та / або продажу / поставки товарів, виконанні робіт, наданні послуг / електронних послуг та / або здійсненні інших дій, спрямованих на отримання прибутку, створення зобов'язань з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем, якщо в результаті зазначених дій в учасників таких відносин виникають зобов'язання майнового характеру.
У зв'язку з новими нормами пропонується внести відповідні зміни і в деякі інші закони. Наприклад, в ст.205 ГК (Форма угоди) вказати, що правочин може вчинятися усно або в письмовій формі (у тому числі в електронній формі).
Як запевняли автори законопроекту, він відповідає принципам європейського законодавства щодо електронної торгівлі, що дозволить надалі здійснювати інтеграцію економічних і правових інститутів України в європейський економічний і правовий простір. Крім того, онлайн-магазинам стане простіше спілкуватися з податковими органами і владою, що в кінцевому підсумку спростить життя і покупцям.
Закон також приписує укладати всі угоди в онлайні з використанням «одноразового ідентифікатора» - цифро-літерного коду, який надсилається покупцеві на пошту або мобільний і використовується для верифікації угоди.
Остаточне рішення про даному законопроекту- за Президентом.