Шановні клієнти! Консультаційну підтримку та послуги від наших фахівців можна отримати за наступними телефонами:
загальні питання, експорт, логістика
юридичні питання, форс-мажор
торгова марка, штрих-коди
інвентаризація товарно-матеріальних цінностей
відкриття бізнесу, закриття бізнесу
оформлення сертифікатів про походження товарів
товарознавча передвантажувальна експертиза
визначення кодів УКТЗЕД, експортний контроль
кадрові питання в умовах військового стану
бухгалтерський облік та оподаткування
цінові довідки та оцінка майна
переклад документів
фіксація пошкоджень рухомого, нерухомого майна для компенсації чи списання, підтвердження для банків, партнерів чи інших організацій
Основна мета законопроекту - визнати електронні угоди рівнозначними з письмовими документами. Тобто, така угода буде дорівнюватись за правовими наслідками всім іншим способам укладання угоди. Коли електронна угода (коли покупець бачить торгову пропозицію на сайті магазину, замовляє і оплачує товар) визнана в окремому законі, онлайн-торгівлі буде простіше спілкуватися з органами влади (наприклад, з податковою, вести справи в судах).
У правове поле України вводяться нові терміни - електронна комерція, електронний товар, електронна торгівля, інтернет-магазин, електронна угода.
Електронна комерція - це суспільні відносини, що виникають при укладенні та / або виконанні угоди з постачання електронних товарів та / або продажу / поставки товарів, виконанні робіт, наданні послуг / електронних послуг та / або здійсненні інших дій, спрямованих на отримання прибутку, створення зобов'язань з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем, якщо в результаті зазначених дій в учасників таких відносин виникають зобов'язання майнового характеру.
У зв'язку з новими нормами пропонується внести відповідні зміни і в деякі інші закони. Наприклад, в ст.205 ГК (Форма угоди) вказати, що правочин може вчинятися усно або в письмовій формі (у тому числі в електронній формі).
Як запевняли автори законопроекту, він відповідає принципам європейського законодавства щодо електронної торгівлі, що дозволить надалі здійснювати інтеграцію економічних і правових інститутів України в європейський економічний і правовий простір. Крім того, онлайн-магазинам стане простіше спілкуватися з податковими органами і владою, що в кінцевому підсумку спростить життя і покупцям.
Закон також приписує укладати всі угоди в онлайні з використанням «одноразового ідентифікатора» - цифро-літерного коду, який надсилається покупцеві на пошту або мобільний і використовується для верифікації угоди.
Остаточне рішення про даному законопроекту- за Президентом.