Вгору
ПРОЄКТ COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ
17.04.2020

Уряд повертає держрегулювання цін на продукти

Уряд повертає держрегулювання цін на продукти

Уряд повертає держрегулювання цін на продукти

Уряд України з 15 квітня на період надзвичайної ситуації повертає державне регулювання цін на соціальні продукти, лікарські засоби і медичні вироби.

Про це написав глава Національної Ради економічного розвитку України Олексій Дорошенко на своїй  сторінці в мережі Facebook.

Так, під державне регулювання підпадають гречана крупа, цукор, борошно пшеничне в/г, вітчизняні макарони, молоко 2,5% в плівці, житньо-пшеничний хліб, курячі яйця 1 категорії, курка в тушці, вершкове масло 72,5% і мінеральна вода без газу.

Тому, якщо ціна в торгівлі на зазначені продукти планує підвищуватися, то заклад торгівлі через електронну форму зобов'язаний повідомляти про це в Держпродспоживслужбу.

«На виробників або постачальників це регулювання не поширюється. Але держава буде вивчати причини зростання цін в роздрібних магазинах, і мати можливість впливати і на виробників, або імпортерів, якщо ціни ростуть без економічного обґрунтування», - зазначив експерт.

Олексій Дорошенко підкреслив, що вперше так чітко визначений перелік продукції включаючи цінову категорію товару, країну виробництва та фасування.

«Це дозволить робити якісний моніторинг. По-друге, вперше вода для пиття потрапила до соціально-значущих товарів. По-третє, якщо будуть підстави, то перелік продукції, що підлягає регулюванню, може рости », - додав експерт.

Україна, 61037, м. Харків, пр. Московський, 122 Б
Будьте в курсі останніх новин!
Підписуйтесь на розсилку новин ХТПП
Розробка та просування сайту: