Шановні клієнти! Консультаційну підтримку та послуги від наших фахівців можна отримати за наступними телефонами:
загальні питання, експорт, логістика
юридичні питання, форс-мажор
торгова марка, штрих-коди
інвентаризація товарно-матеріальних цінностей
відкриття бізнесу, закриття бізнесу
оформлення сертифікатів про походження товарів
товарознавча передвантажувальна експертиза
визначення кодів УКТЗЕД, експортний контроль
кадрові питання в умовах військового стану
бухгалтерський облік та оподаткування
цінові довідки та оцінка майна
переклад документів
фіксація пошкоджень рухомого, нерухомого майна для компенсації чи списання, підтвердження для банків, партнерів чи інших організацій
Шановні підприємці!
Восени традиційно починається сезон виставок та активізуються ділові поїздки з метою просування своєї продукції на зовнішні ринки. Харківська торгово-промислова палата нагадує, що існує спрощена процедура тимчасового вивезення товарів – це оформлення карнету АТА.
Карнет АТА – це документ, який застосовується при тимчасовому вивезенні-ввезенні товарів у країнах-учасницях Стамбульської конвенції. Цей документ застосовується у випадках тимчасового вивезення-ввезення товарів з метою участі у виставках, демонстраціях, з метою тестування, випробувань, а також при виїзді на гастролі театрів, цирків тощо.
Основним зобов'язанням під час використання карнета АТА є подальше вивезення тимчасово ввезених товарів. Це лякає багатьох підприємців, оскільки при ввезенні, наприклад, на виставку, можуть виникнути обставини, що не залежать від власника карнету АТА - крадіжка, втрата чи продаж експонатів. Не варто лякатися цих обставин. Митне законодавство багатьох країн-учасниць Стамбульської конвенції припускає зміну митного режиму для товарів, тимчасово ввезених за допомогою карнету АТА. Проте, слід пам'ятати, що не всі країни-учасниці Стамбульської конвенції підтримують цю процедуру.
Етапи переоформлення карнету АТА:
1. Перевірити чи підтримує країна ввезення зміну митного режиму. Для цього потрібно звернутися до митних органів або до брокера країни тимчасового ввезення товарів по карнету АТА. Потрібно враховувати, що деякі країни підтримують цю процедуру, але стягують певні платежі.
2. Визначити коди на товари, адже для оформлення карнета АТА вони не потрібні, а потрібний максимально повний опис товарів.
3. Підготувати пакет документів для оформлення остаточного вивезення в Україні (експорту) та для митного очищення в країні ввезення (імпорту). Такими основними документами є:
4. Підготувати експортну митну декларацію та оформити її у митних органах України.
5. Подати карнет АТА до митних органів для проставлення відміток на жовтих листах про зміну митного режиму.
6. Після переоформлення карнету АТА в Україні потрібно іноземному контрагенту пройти процедуру переоформлення карнету АТА (тобто тимчасового ввезення) на імпорт згідно з національним законодавством. За тим, також подати карнет АТА в митні органи для проставлення відміток про зміну митного режиму.
7. Пройшовши всю цю процедуру, карнет АТА повертається до торгово-промислової палати, яка його видала, фахівець перевіряє правильність його заповнення, тільки потім суб'єкту-власнику карнета АТА повертаються заставні кошти, банківська гарантія або інше фінансове забезпечення, яке було надано торгово-промисловій. палаті як фінансова гарантія.