Вгору

УВАГА!

Шановні клієнти! Харківська торгово-промислова палата на період воєнного часу працює в дистанційному режимі.

Консультаційну підтримку та послуги можна отримати за наступними телефонами:

 • загальні питання, експорт, логістика - 095 399 09 14

 • юридичні питання, форс-мажор, інтелектуальна власність - 050 312 84 04

 • оформлення сертифікатів про походження товарів - 050 305 77 80

 • кадрові питання в умовах військового стану - 050 145 21 95

 • бухгалтерський облік та оподаткування - 050 407 70 08

 • визначення кодів УКТЗЕД та оцінка майна - 050 405 09 80

 • переклад документів - 099 470 17 15

10.08.2018

Етапи переоформлення карнета АТА при продажі товару

Етапи переоформлення карнета АТА при продажі товару

Шановні підприємці!

 

Восени традиційно починається сезон виставок та активізуються ділові поїздки з метою просування своєї продукції на зовнішні ринки. Харківська торгово-промислова палата нагадує, що існує спрощена процедура тимчасового вивезення товарів – це оформлення карнету АТА.

Карнет АТА – це документ, який застосовується при тимчасовому вивезенні-ввезенні товарів у країнах-учасницях Стамбульської конвенції. Цей документ застосовується у випадках тимчасового вивезення-ввезення товарів з метою участі у виставках, демонстраціях, з метою тестування, випробувань, а також при виїзді на гастролі театрів, цирків тощо.

Основним зобов'язанням під час використання карнета АТА є подальше вивезення тимчасово ввезених товарів. Це лякає багатьох підприємців, оскільки при ввезенні, наприклад, на виставку, можуть виникнути обставини, що не залежать від власника карнету АТА - крадіжка, втрата чи продаж експонатів. Не варто лякатися цих обставин. Митне законодавство багатьох країн-учасниць Стамбульської конвенції припускає зміну митного режиму для товарів, тимчасово ввезених за допомогою карнету АТА. Проте, слід пам'ятати, що не всі країни-учасниці Стамбульської конвенції підтримують цю процедуру.

 

Етапи переоформлення карнету АТА:

1. Перевірити чи підтримує країна ввезення зміну митного режиму. Для цього потрібно звернутися до митних органів або до брокера країни тимчасового ввезення товарів по карнету АТА. Потрібно враховувати, що деякі країни підтримують цю процедуру, але стягують певні платежі.

2. Визначити коди на товари, адже для оформлення карнета АТА вони не потрібні, а потрібний максимально повний опис товарів.

3. Підготувати пакет документів для оформлення остаточного вивезення в Україні (експорту) та для митного очищення в країні ввезення (імпорту). Такими основними документами є:

 • контракт;
 • інвойс;
 • пакувальний лист;
 • якісні документи (сертифікати якості, паспорти тощо);
 • калькуляції та інші документи, необхідність яких визначається виходячи із коду товару.

4. Підготувати експортну митну декларацію та оформити її у митних органах України.

5. Подати карнет АТА до митних органів для проставлення відміток на жовтих листах про зміну митного режиму.

6. Після переоформлення карнету АТА в Україні потрібно іноземному контрагенту пройти процедуру переоформлення карнету АТА (тобто тимчасового ввезення) на імпорт згідно з національним законодавством. За тим, також подати карнет АТА в митні органи для проставлення відміток про зміну митного режиму.

7. Пройшовши всю цю процедуру, карнет АТА повертається до торгово-промислової палати, яка його видала, фахівець перевіряє правильність його заповнення, тільки потім суб'єкту-власнику карнета АТА повертаються заставні кошти, банківська гарантія або інше фінансове забезпечення, яке було надано торгово-промисловій. палаті як фінансова гарантія.

 

 

122 Б, пр. Московський, м. Харків, 61037, Україна
Будьте в курсі останніх новин!
Підписуйтесь на розсилку новин ХТПП
Розробка та просування сайту: