Вгору
ПРОЄКТ COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ
19.01.2018

Змінено порядок застосування книжки МДП (Carnet TIR) для транзитних перевезень

Змінено порядок застосування книжки МДП (Carnet TIR)  для транзитних перевезень

Міністерство фінансів України наказом від 20.11.2017 р. № 953 затвердило новий Порядок реалізації положень Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП (Конвенції МДП) 1975 року (далі - Конвенція МДП) та Інструкції щодо заповнення книжки МДП.

Книжка МДП (книжка міжнародних дорожніх перевезень) (Carnet TIR) - це документ митного транзиту, що дає право на перевезення вантажів через кордони держав в опломбованих митницею кузовах автомобілів або контейнерах зі спрощенням митних процедур. Даний документ покриває автомобільні та мультимодальні перевезення вантажів (здійснювані в автофургонах, трейлерах, полутрейлерах і контейнерах) між державами, що визнали «Митну конвенцію про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки міжнародного дорожнього перевезення (МДП)» 1959 р. та 1975 р.

Новий Порядок визначає умови виконання, правила допуску суб'єктів господарювання України до системи міжнародних дорожніх перевезень, порядок оформлення книжки МДП на товари, що перевозяться між митницями Державної фіскальної служби з дотриманням вимог Конвенції МДП 1975 року, відповідальність власника книжки МДП та гарантійного об'єднання за порушення міжнародних дорожніх перевезень.

Інструкцією визначається порядок заповнення книжки МДП на митній території України при перевезенні товарів між митницями Державної фіскальної служби.

Документом затверджени форми:

  • ваучеру TIR+;
  • переліку перевізників;
  • суб'єктів господарської діяльності, які допущени до перевезення вантажів автотранспортом на умовах Конвенції МДП;
  • повідомлення про порушення умов перевезення товарів при виконанні операції МДП;
  • претензії держателю книжки МДП;
  • розрахунок претензії держателю книжки МДП;
  • претензії гарантійному об'єднанню.


Наказ набрав чинності з 05 січня 2018 року.

Україна, 61037, м. Харків, пр. Московський, 122 Б
Будьте в курсі останніх новин!
Підписуйтесь на розсилку новин ХТПП
Розробка та просування сайту: