Вгору
ПРОЄКТ COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ

СЕ - маркування: що означає та коли можливо його наносити

Багато товарів, які виробляються в країнах Європейського Союзу, вимагають нанесення маркування CE, перш ніж вони будуть розміщені на ринку даних країн.

Маркування CE вказує на те, що продукт відповідає вимогам ЄС з безпеки. Дані вимоги також відносяться до товарів, вироблених в будь-якій точці світу, які потім будуть імпортуватися до ЄС.

Маркування СЕ обов'язкове тільки для товарів, що підпадають під дію Директив і Регламентів Європейського Союзу, згідно з якими потрібно нанесення знака СЕ.

Деякі товари підпадають під дію декількох Директив або Регламентів ЄС одночасно. Ви повинні переконатися, що Ваша продукція відповідає всім відповідним до неї вимогам, перш ніж наносити маркування CE. Забороняється маркувати продукти знаком СЕ, для яких законодавчими актами не передбачено його нанесення.

Як виробник товару Ви несете особисту відповідальність за декларування відповідності всім вимогам. Вам не потрібен дозвіл для нанесення маркування CE на продукт, однак, перш ніж зробити це, Вам необхідно:

  • забезпечити відповідність усім вимогам ЄС;
  • визначити, чи можете Ви самостійно оцінити відповідність своєї продукції або Вам потрібно залучати уповноважений орган з оцінки відповідності;
  • підготувати технічну документацію (технічний файл), яка містить всю інформацію про продукт, його характеристиках, матеріалах, оцінці ризиків і т.д., що демонструє відповідність усім поставленим вимогам ЄС;
  • скласти Декларацію про відповідність вимогам стандартів ЄС.

Згідно Регламенту 765/2008 від 9 липня 2008 р. СЕ - маркування наноситься тільки виробником або його уповноваженим представником.

Знак СЕ наноситься мабуть, чітко і нестіраемо на готовий товар. У разі якщо обсяг продукції не дозволяє нанести СЕ - маркування, воно наноситься на її упаковку і вказується в супровідних документах.

СЕ – маркування складається з ініціалів «СЕ», що мають наступну форму:

Знак СЕ повинен мати висоту, принаймні, 5 мм. Якщо дане маркування зменшено або збільшено, пропорції, зазначені в кресленні, повинні дотримуватися.

Будь-яке інше маркування може бути прикріплено до виробу за умови, що видимість, розбірливість і значення СЕ - маркування  не порушуються.

Більш детально ознайомитись з вимогами Європейського Союзу з безпеки до товару, а також підготувати необхідну технічну документацію допоможуть консультанти з технічного регулювання Харківської ТПП.

тел. (057) 751-99-23, (067) 571-31-21
e-mail: saypanova@kcci.kharkov.ua

Джерело: https://ec.europa.eu/…/product-s…/eu-product-requirements_en
Regulation (EC) No 765/2008 of the European Parliament and of the Council of 9 July 2008 setting out the requirements for accreditation and market surveillance relating to the marketing of products.

 

122 Б, пр. Московський, м. Харків, 61037, Україна
Будьте в курсі останніх новин!
Підписуйтесь на розсилку новин ХТПП
Розробка та просування сайту: