(057) 714-96-90 (057) 714-96-89 (067) 577-47-55
 61037, м.Харків, пр.Московський, 122 Б  info@kcci.kharkov.ua
ТПП визначило код УКТ ЗЕД: чи обов'язково його використовувати?

2019-03-05 12:00:00

Податківці неодноразово зазначали, що з метою визначення коду УКТ ЗЕД доречно звертатись саме до торгово-промислової палати. Наразі вони роз’яснюють, що у разі отримання такого висновку код УКТ ЗЕД у ПН необхідно зазначати саме згідно нього. Самостійно приймати рішення про зміну коду УКТ ЗЕД не дозволяється.

Класифікація товарів здійснюється відповідно до Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД з урахуванням характеристик товару, що є визначальним для їх класифікації згідно з УКТ ЗЕД. Зокрема такий код зазначається в одному з обов'язкових реквізитів податкової накладної (код товару згідно з УКТ ЗЕД).

При цьому згідно з п. 1 ст. 11 Закону №671 торгово-промислові палати мають право, зокрема:

проводити на замовлення українських та іноземних підприємців експертизу, контроль якості, кількості, комплектності товарів (у тому числі експортних та імпортних) і визначати їх вартість;
засвідчувати і видавати сертифікати про походження товарів, сертифікати визначення продукції власного виробництва підприємств з іноземними інвестиціями та інші документи, пов’язані зі здійсненням зовнішньоекономічної діяльності.

Водночас, відповідно до п. 2 ст. 11 Закону №671 методичні та експертні документи, видані торгово-промисловими палатами в межах їх повноважень, є обов’язковими для застосування на усій території України і є достатньою підставою для зазначення коду УКТ ЗЕД в податкових накладних.

Відповідно до цього, податківці у консультації від 22.02.2019 р. №682/6/99-99-15-03-02-15/ІПК зазначають, що підприємство не має права самостійно змінювати коди УКТ ЗЕД, встановлені торгово-промисловими палатами, та зобов’язане зазначати в податкових накладних код УКТ ЗЕД, визначений торгово-промисловою палатою.

Тобто якщо підприємство отримало від ТПП висновок щодо коду УКТ ЗЕД певного товару, воно повинно зазначати цей код у всіх подальших первинних документах, що пов’язані з таким товаром.

Раніше податківці зазначали, що код УКТ ЗЕД імпортованого товару повинен відповідати коду УКТ ЗЕД у митній декларації, який було визначено на митниці. Проте зважаючи на те, що наразі податківці наполягають саме на обов’язковості застосовування висновку ТПП, вважаємо, що у разі наявності такого висновку слід керуватись саме ним.

Джерело: dtkt.ua